22 BET, la plus grande cote en ligne !
jouer

Le Bayern Munich n'abandonne pas Kieran Trippier, les Bavarois préparent une nouvelle offre

Pavarësisht se Newcastle ka bërë të qartë se Kieran Trippier nuk është në shitje, duket se Bayern Munich do të testojë përsëri drejtuesit e klubit anglez, me një ofertë të përmirësuar për shërbimet e mbrojtësit.

Pas bisedimeve ditën e shtunë dhe të diel, Newcastle la të kuptohet se nuk do të pranojë më oferta për kartonin e Trippier, por kjo situatë mund të ndryshojë në varësi të ofertës që vjen nga Bayern Munich. Sidomos duke marrë parasysh dhe vetë dëshirën e lojtarit, i cili sipas burimeve pranë tij, pëlqen idenë e të luajturit për gjigandët bavarezë. Nëse Trippier bëhet pjesë e ekipit të Thomas Tuchel, ai do të ribashkohet me Harry Kane dhe Eric Dier, ish shokët e tij të skuadrës tek Tottenham. Megjithatë, Trippier ka siguruar drejtuesit e klubit se nuk do të shtyjë me forcë një transferim tek Bayern.

E njejta situatë është zhvilluar dhe për Callum Wilson, i cili ka tërhequr interesin e Atletico Madrid. Megjithatë, spanjollët janë të interesuar vetëm për një marrëveshje në formë huazimi, dhe drejtuesit e Newcastle nuk janë të gatshëm për këtë lloj marrëveshjeje. Atletico ndërkohë nuk ka ndërmend të blejë në formë përfundimtare kartonin e sulmuesit, dhe Wilson pritet të qëndrojë te Newcastle.

Por, situata e Tripier është më delikate. Nga shitja e tij, Newcastle mund të përfitojë financat e duhura për të sjellë në klub një mesfushor të ri, që është dhe objektivi kryesor i trajnerit Howe. Drejtori ekzekutiv i Newcastle, Darren Eales, u shpreh para disa javësh se “çdo lojtar e ka një çmim”, duke lënë të kuptohet se askush nuk është i pazëvëndësueshëm. Kjo do të thotë se për të sjellë lojtarë të rinj në ekip, trajneri Howe mund të jetë i detyruar të ndërmarrë vendime të vështira.


A propos de l'auteure

10 bookmakers les plus performants pour 2024

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 120 EUR! Le bonus est offert uniquement aux nouveaux joueurs qui s'inscrivent sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 100 EUR! Le bonus est offert uniquement aux joueurs qui s'inscrivent pour la première fois sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

bet365 propose divers bonus et programmes pour ses joueurs. bet365 est la marque de paris sportifs en ligne préférée au monde avec des revenus annuels de plus de 3.5 milliards de dollars et plus de 7000 XNUMX employés dans le monde.
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Max jusqu'à 100 $ de crédits. Uniquement pour les nouveaux inscrits

Min. Dépôt de 5 $. Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Le bonus d'inscription a deux options: 1. 30 EUR gratuit, 2. 100% jusqu'à 1000 EUR! Le bonus est offert uniquement aux joueurs qui s'inscrivent pour la première fois sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 100 EUR! Le bonus est offert uniquement aux nouveaux joueurs qui s'inscrivent sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 100 EUR! Le bonus est offert uniquement aux nouveaux joueurs qui s'inscrivent sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription de 100 % jusqu'à 200 $ ! Le bonus est uniquement disponible pour les joueurs qui s'inscrivent pour la première fois sur la plateforme ! ATTENTION : Uniquement pour les joueurs du Portugal et du Brésil
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 100 EUR! Le bonus est offert uniquement aux joueurs qui s'inscrivent pour la première fois sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 150 EUR! Le bonus est offert uniquement aux joueurs qui s'inscrivent pour la première fois sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.

Bonus d'inscription 100% jusqu'à 100 EUR! Le bonus est offert uniquement aux nouveaux joueurs qui s'inscrivent sur la plateforme!
Joue maintenant
Les conditions de bonus s'appliquent

Uniquement pour les nouveaux inscrits

Les conditions d'utilisation du bonus sont déterminées par l'entreprise et peuvent être modifiées à tout moment. Vérifiez toujours les règles du bonus avant de jouer avec le bonus.